Městys Malešov - oficiální stránky

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Místní knihovna

V sobotu 27.5. MLK zavřeno

Naše adresa: Místní knihovna Malešov, 285 41 Malešov

Zřizovatel: Městys Malešov

Umístění: knihovna je umístěna v areálu Mateřské školy

Knihovnice: paní Mgr. Kamenářová Martina

 

Přístup k internetu pro veřejnost.

 

Výpůjční doba :      úterý        od 16,30  do 18,00 hodin

                                sobota      od  13,00 do 14,30 hodin

Světová novinka

Vloženo: 30. srpna 2015

V malešovské knihovně k půjčení dlouho očekávané pokračování Milenia - Dívka v pavoučí síti Časopis Milénium má nové majitele a jeho kritici tvrdí, že Mikael Blomkvist je vyhořelý a že uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu tvrdí, že pro něj má důležité informace o americké zpravodajské službě a že byl v kontaktu s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebuje. Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Ale nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily.

Otevírací doba, kontakt

Vloženo: 20. září 2016

Novinky na září

Vloženo: 1. září 2015

Není-li to nemožné – Barbara Winton – skvělý životopis sira N.Wintona z pera jeho dcery Případ zrazeného krále – Stanislav Češka -Příběh se odehrává roku 870 a zachycuje skutečný příběh zrady velkomoravského vládce Rastislava jeho synovcem Svatoplukem. Historická detektivka. Zátiší s kousky chleba – Anna Quindlenová - příběh o nečekané lásce. Příběhem o ženě, která dospěla k zjištění, že život je mnohotvárnější, než si vůbec dokázala představit. Nádherné trosky – Jess Walter - dějově bohatý román o lidských snech a jejich střetu s realitou, který nás z italského městečka zavádí hned na natáčecí scénu velkofilmu Kleopatra, hned doprostřed zábavy edinburského festivalu či prostředí hollywoodského filmového průmyslu. Sněhová královna – Michael Cunningham Román do značné míry navazuje na autorovu předchozí knihu Za soumraku: je to brilantní drobnokresba několika lidských osudů, která dává čtenáři nahlédnout do atmosféry newyorské umělecké společnosti. Chlapec na dřevěné bedně – Leon Leyson - paměti dítěte ze Schindlerova seznamu zachycují s jímavou průzračností nevinnost malého chlapce a jeho střetu s nepředstavitelnou krutostí, bezprávím a zlem Kvítek karmínový a bílý – Michel Faber – „Jistěže můj syn chodí za děvkami – kdyby nechodil, měl bych strach o jeho zdraví,“ prohlásil kdysi Charles Dickens. A není se čemu divit, ve viktoriánském Londýně připadala jedna prostitutka na dvanáct dospělých mužů Vypravěčka – Jodi Picoultová - Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem – se smrtí matky. Edice světový bestseller. Tajemství letního odpoledne – Kate Mortonová - parný letní den v Suffolku. Zatímco zbytek rodiny vyráží na piknik, šestnáctiletá Laurel sní v koruně stromu o chlapci jménem Billy, o Londýně a zářivé budoucnosti. Než však odpoledne skončí, stane se svědkyní otřesného zločinu, který všechno změní. Stín banyánu – Vaddey Ratnerová - výjimečný debutový román Vaddey Ratnerové, autorky s nevšedním citem pro jazyk, o naději, síle dětské představivosti, lásky k příběhům i k životu samotnému, který se odehrává na pozadí jedné z nejtemnějších a nejbrutálnějších kapitol lidské historie (Kambodža).

Novinky na prázdniny

Vloženo: 18. července 2016

Husitská epopej IV. - znovu v 15. století s panem Vondruškou Lazarovy ženy - nejlepší tradice klasického ruského románu Trestankyně - osudy zapomenuté Růženy Vackové Život je jinde - Milan Kundera poprvé v českém vydání Bábovky - bestseller o vztazích mezi ženami Tma - pokračování skvělé francouzské detektivní série Mefistův rukopis - tajuplná rudolfínská Praha Poslední poutník - oceněná nejlepší severská detektivka roku

Novinky

Vloženo: 20. září 2016

Literární výlet na Kampu

Vloženo: 3. září 2015

Literární klub při malešovské knihovně pořádá výlet na pražskou Kampu za literárními zajímavostmi. Výlet se uskuteční v sobotu 19.9. Bližší informace v knihovně.

Literární Olomouc

Vloženo: 8. srpna 2016

V sobotu 13.8. pořádá MLK Malešov literární výlet do Olomouce. Bližší informace v MLK nebo u knihovnice.

Knižní novinky na říjen

Vloženo: 22. října 2015

Knihovní řád

Vloženo: 20. září 2016

Knihomolky v Praze židovské

Mgr. Martina Kamenářová

Vloženo: 18. července 2017

Knihomolky v literárních Pardubicích

Mgr. Martina Kamenářová

Vloženo: 7. října 2018 v 18:15

Karel IV.

Vloženo: 3. března 2016

Beseda na téma Karel IV. v naší knihovně ve čtvrtek 10.3. v 18.00 v místní knihovně. Všichni jsou srdečně zváni.

Historie knihovny

Vloženo: 20. září 2016

Ceník

Vloženo: 20. září 2016

Roční půjčovné - dospělí (včetně seniorů)100 Kč děti + studenti 20 Kč